توسط کامران احمدی / تعمیر آی مک / 0 دیدگاه

کمپانی (اپل) یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا است. همانطور که می‌دانید این شرکت محصولات منحصربه‌فرد و قدرتمند زیادی دارد. موبایل‌های هوشمند، دستگاه تبلت، رایانه رومیزی و کامپیوتر لپ‌تاپ برجسته‌ترین محصولات این شرکت هستند. شرکت (اپل) در یک ابتکار جالب برای هر کدام از محصولات خود نامی در نظر گرفته است. آی مک نامی است که برای کامپیوترهای رومیزی انتخاب شده است. الکترولند سنتر امروز قصد دارد  بصورت تخصصی در ارتباط با تعمیر آی مک اطلاعاتی در اختیار کاربران خود قرار دهد. تا پایان با ما همراه باشید.

آی مک چه دستگاهی است؟

(آی مک) یکی از شاهکارهای شرکت اپل است. در واقع یک رایانه (ALL-IN-ONE ) یا همه‌کاره به تمام معنا است. این محصول ارزشمند در سال 2012 میلادی برای اولین بار، وارد بازارهای‌جهانی شد. آی مک از بسیاری جهات کامپیوتر بدون رقیبی است. علاوه بر ویژگی‌های شاخص نرم‌افزاری،  آی مک یکی از شکیل‌ترین و کاربر‌پسندترین رایانه‌های دنیا است.

تعمیر آی مک

آی مک هم آسیب میبیند

دقیقا مشابه هر وسیله الکترونیکی و مدرن دیگری، آی مک نیز روزی آسیب می‌بیند و خراب می‌شود. با وجود تمام ویژگی‌ها و کارایی‌ها، اگر بدرستی از آی مک نگه‌داری نشود، بزودی خراب خواهد شد و باید به مراکز تخصصی تعمیر آی مک سپرده شود. به مانند تمامی محصولات کمپانی اپل، آی مک نیز ویژگی های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری منحصر‌به‌فردی دارد. تنها چیزی که ما نگاه می‌کنیم ساختار و بدنه زیبای آی مک است. (افراد عادی) و (کاربر) هیچ اطلاعی از پیچیدگی‌های درون این ساختار زیبا ندارند. 4 نمونه از ویژگی‌های بارز آی مک که تعمیر آن را ویژه نشان می‌دهند، عبارتند‌ از:

 • قطعات بکار‌ رفته در آن بسیار ظریف و حساس هستند.
 • چینش قطعات در آی مک با دقت بالایی صورت گرفته .
 • قطعات با فاصله کم و ظرافت خاصی کنار هم قرار گرفته‌اند
 • اسمبل و سر هم کردن آی مک بسیار پیچیده و تخصصی است.

تعمیر آی مک کار هر کسی نیست!

حقیقت این است که تعداد مراکز تخصصی تعمیرات محصولات اپل در سطح کشور بسیار اندک است. در خصوص آی مک این قضیه صادق‌تر است. به دلیل یک‌سری مسائل، داشتن آی مک برای همه مقدور نیست. و به‌دلیل اینکه تعداد دستگاه‌های آی مک در کشور زیاد نیست، افراد کمی مایل به گذراندن دوره‌های تخصصی تعمیر آی مک هستند. از این رو تعداد تکنسین‌های حرفه‌ای تعمیر این دستگاه در کشور ما تا حدودی کم است. حتی با وجود داشتن وسایل و ابزار تخصصی در زمینه تعمیر آی مک، هیچگاه نباید افراد بی‌تجربه یا کم‌تجربه اقدام به تعمیر این وسیله بکنند. همانطور که عرض کردیم این کار تجربه و دانش بالایی می‌خواهد. شما نمی‌توانید به کسی اعتماد کنید که قطعات و کار هر کدام از آن ها را نمی‌شناسد. تکنسینی که دانش کار را دارد ولی در تعمیر آی مک بی‌تجربه است هم از عهده تعمیر آن بر نمی‌آید. زیرا با توجه به ظرافت قطعات و نزدیکی بیش از حد آن‌ها به‌هم، امکان آسیب به سایر قطعات وجود دارد.

stressed-computer-technician

 تکنسین تعمیر آی مک باید دارای ویژگی‌های زیر باشد

 1. دوره‌های تخصصی تعمیرات آی مک را گذرانده باشد
 2. به اندازه کافی تجربه داشته باشد
 3. وسایل و ابزار تخصصی در اختیار داشته باشد
 4. دقت زیادی داشته باشد
 5. به قطعات غیر‌درگیر آسیب وارد نکند.
 6. اطلاعات خود را به‌روز کند.
 7. در مدت زمان کمی تعمیرات را به خوبی به پایان برساند

تعمیر آی مک

تغییرات جدید و پی در پی، کار تعمیر آی مک را دشوارتر می‌کند

در واقع تکنسین تعمیر آی مک کار دشوارتری نسبت به سایر تکنسین‌ها دارد. آی مک در هر سری خود، دچار تغییرات جدید می‌شود. قطعات بکار‌ رفته در آی مک هر بار به‌روزتر می‌شوند. تکنسین تعمیرات آی مک موظف است پا به پای این تغییرات به‌روز شود و دانش خود را بالا ببرد. از این رو تعمیر نسخه‌های جدیدتر آی مک برای تکنسین‌های قدیمی کار دشوارتری است. و واضح است که تکنسین های به‌روزتر توانایی تعمیر تمام نسخه‌های آی مک را دارند.

چه وقت باید به مراکز تعمیر آی مک مراجعه کنیم؟

عومل متعددی باعث خرابی در کامپیوترهای اپل می‌شوند. تکنسین تعمیرات اپل سیستم را با دقت و با تجهیزات خاصی باز می‌کند. سپس به بررسی دقیق تمامی قطعات کامپیوتر می‌پردازد. هر گاه دستگاه آی مک شما به یکی از مشکلات زیر دچار شد به یک مرکز تخصصی تعمیر آی مک مراجعه کنید:

1426817787180

 • هرگاه آی مک روشن نشد: امکان دارد ایراد از پاور و منبع تغذیه باشد. پس از بررسی تعمیرات آغاز می‌شود و در صورت لزوم منبع تغذیه تعویض می‌شود.
 • اگر آی مک شما در پخش تصاویر دچار مشکل است و رنگ‌های آن دچار درهم‌ریختگی شده حتما باید به مراکز تعمیر آی مک مراجعه کنید.
 • آی مک بسیار کند عمل می‌کند و پشت سر هم دچار هنگ می‌شود بطوری که نمی‌توانید کار خود را انجام دهید.
 • با وجود اینکه کار سنگینی با آی مک انجام نمی‌دهید، دمای سیستم شما بسرعت بالا می‌رود. به احتمال زیاد ایراد از فن می‌باشد. اگر نیاز باشد باید فن تعویض گردد.
 • حافظه‌های خارجی مانند فلش مموری خوانده نمی‌شود، ورودی‌های یو-اس-‌پی کار نمی‌کند
 • با وجود اینکه آی مک روشن است اما صفحه نمایش کاملا سیاه است و هیچ تصویری نشان نمی‌دهد.
 • گرافیک آی مک از کار می‌افتد
 • سیستم عامل آی مک به‌درستی عمل نمی‌کند و یا بالا نمی‌آید

اگر هر کدام از مشکلات مطرح شده برای آی مک ایجاد شد سعی کنید با مراکز تخصصی تعمیرات اپل تماس بگیرید تا سیستم شما مورد بررسی قرار بگیرد.

چکاپ آی مک

علاوه بر مشکلات ذکر شده، ممکن است برای مقاصد دیگری مجبور باشید به مراکز تعمیرات و خدمات آی مک مراجعه کنید. برای مثال زمانی که قصد داشته باشید سیستم خود را ارتقا دهید و یا قطعات اصلی آن را تعویض کنید. و بصورت کلی هرگاه سیستم‌تان عملکرد طبیعی خودش را نداشت و دچار افت شد، حتما و حتما باید به مراکز خدمات و تعمیرآی مک مراجعه کنید.

تعمیرات تخصصی آی مک در الکترولندسنتر

الکترولند سنتر مرکز تخصصی تعمیرات محصولات اپل است.  ما در الکترولندسنتر علاوه بر داشتن تکنسین‌های حرفه‌ای و با‌تجربه، ابزارها و وسایل به روز تعمیر آی مک را در اختیار داریم. چنانچه آی مک شما دچار هرگونه ایرادی شده‌است خوشحال می‌شویم که با ما تماس بگیرید و تعمیر آن را به دستان توانای تکنسین‌های ما بسپارید. همچنی می‌توانید از طریق همین وبسایت بصورت آنلاین مشکلات و تعمیرات خود را پیگیری کنید.

jul

توسط کامران احمدی / تعمیر مک بوک / 0 دیدگاه

مک بوک نام تجاری لپ تاپ اپل است. از بهترین و کاربردی‌ترین نوع لپ‌تاپ‌هایی هستند که تاکنون وارد بازار شده‌اند. به خاطر ویژگی‌های متمایز و امنیت بالای آن، میان کاربران بسیار پرطرفدار است. به دلیل اهمیت بالای تعمیر مک‌بوک و لزوم تعمیر آن به‌دست افراد متخصص لازم می‌بینیم که در ارتباط با تعمیر مک بوک اطلاعاتی خدمت کاربران الکترولندسنتر به اشتراک بگذاریم. تا پایان این مقاله با ارزش همراه ما باشید.

تعمیر مک بوک

شروع تعمیرات محصولات اپل

مدت اندکی پس از ورود محصولات اپل به بازار کار تعمیر محصولات اپل نیز آغاز شد. هرچند کار اصلی تعمیرات اپل توسط تکنسین‌های مجرب این شرکت انجام می‌شود،  ولی در خارج از این شرکت، هستند کسانی که  خوب یا بد مشغول تعمیرات این محصولات هستند. به این ترتیب می‌توان گفت دو دسته از تعمیرکاران مشغول تعمیر محصولات اپل ( خصوصا تعمیر مک بوک ) هستند:

 • تعمیرکاران مجاز و متخصص شرکت اپل
 • تعمیرکاران غیرمجاز و بی‌تجربه

تعمیر

دردسر اپل با تعمیرکاران غیر مجاز

شرکت اپل اصرار دارد که کار تعمیر مک بوک و سایر محصولاتش توسط تکنسین‌های مجاز تعمیر شوند. متاسفانه تعداد بسیار زیادی از تعمیرکاران بی‌تجربه و غیر‌مجاز باعث شده‌اند که کار تعمیر مک‌بوک و سایر محصولات اپل به خطر بی‌افتد. بسیاری از کاربران بدون اطلاع از این موضوع تعمیر دستگاه خود را به دست افراد غیرمجاز می‌سپارند. متاسفانه این افراد نه تنها موفق به تعمیر درست نمی‌شوند، بلکه حتی دلیل اصلی خرابی آن را تشخیص نمی‌دهند.

تعمیرکار غیر مجاز خرابی را بیشتر می‌کند

پس از اینکه تعمیرکار غیرمجاز موفق به تعمیر مک بوک نمی‌شود، کاربر دستگاه خود را به مراکز مجاز می‌برد. مراکز مجاز بارها گله کرده‌اند وسایلی که به افراد غیر مجاز سپرده می‌شوند از کار می‌افتند. و متاسفانه یا تعمیر نمی‌شوند یا کار تعمیر بسیار هزینه بر و سخت می‌شود. از همین رو باید تعمیر مک بوک در مراکز مجاز و مورد توصیه انجام شود. تعمر مک بوک برای بسیاری از تعمیرکاران تا اوایل سال 2018 آسان بود. با توجه به اقدام جدید شرکت اپل، کار تعمیر مک‌بوک بسیار دشوارتر از گذشته شده‌است. شرکت اپل برای کوتاه کردن دست افراد غیر مجاز کار جالبی انجام داده است. این شرکت یک نرم‌افزار اختصاصی ساخته است که مسئول حفظ یکپارچگی سیستم مک‌بوک و چیپ موسوم به t2 شده است. این چیپ یک قطعه امنیتی در سری جدید کامپیوترهای اپل است. این خاصیت که باعث شده کار تعمیر مک بوک به دست هر کسی صورت نگیرد به (KillSwitch) مشهور شده است.

با این وضع تعمیر مک بوک توسط چه کسانی انجام می شود؟

تعمیرکاران مجاز و حرفه‌ای که خارج از شرکت اپل هستند با بررسی بیشتر در مک‌بوک‌های 2018 به سختی توانستند تعمیر آن ها را با موفقیت انجام بدهند. با این اتفاق معلوم شد که علاوه بر تعمیرکاران شرکت اپل، برخی از تکنسین‌های مجاز و حرفه‌ای دیگر نیز می‌تواند مک‌بوک را تعمیر کنند.  یعنی تا به اینجای کار تنها دو دسته قادر به تمیر مک بوک هستند:

 • تعمیرکاران شرکت اپل
 • تعمیرکاران مجاز خارج از شرکت اپل

با این وضع از سال 2018 به بعد کار تعمیر مک بوک فقط توسط افراد مجاز و باتجربه صورت می‌گیرد. افراد غیرمجاز حتی اگر بخواهند هم نمی‌تواند تعمیرات مک بوک را انجام دهند. از این پس هرگاه کامپیوتر اپل شما دچار مشکل شد حتما و حتما باید برای تعمیر به مراکز مجاز بروید.

Banner-Service

برای کاهش هزینه‌ها به تعمیرکاران مجاز تعمیر مک بوک مراجه کنید

سپردن مک‌بوک و هر وسیله دیگر به افراد غیرمتخصص هیچ فایده‌ای برای شما ندارد. تعمیر وسایل به اندازه کافی هزینه‌بر هست. زمانی که شما دستگاه خود را به این افراد می‌دهید دستگاه خود را به خطر می‌اندازید. و پول خود را نیز هدر می‌دهید. بیشتر مواقع دوباره کاری می‌شود و هزینه‌های پرداختی شما نیز چند برابر.

الکترولندسنتر مرکز مجاز تعمیر مک بوک

در ایران تعداد اندکی از تعمیرکاران را سراغ داریم که مجاز و توانا به تعمیر مک بوک باشند. مرکز الکترولند با داشتن تکنسین‌های مجاز و با تجربه، از تواناترین تعمیرکاران محصولات اپل در ایران است. با توجه به تاکید شرکت اپل و متخصصان دیگر، افراد غیرمجاز نه تنها مشکل دستگاه را تشخیص نمی‌دهند. بلکه خرابی را بیشتر می‌کنند. از همین رو برای تعمیر این دستگاه ها تنها به تعمیرکاران و مراکز تعمیر مجاز مک بوک مراجعه کنید. تکسین‌های ما قادرند هر مدلی از مک بوک را تعمیر کنند و در کمتریرین زمان ممکن به کاربر تحویل دهند. اگر مک بوک شما دچار مشکل شد خوشحال می‌شویم با ما تماس بگیرید. و از طریق وبسایت بصورت آنلاین پیگیر مشکل خود باشید.

امروزه یکی از بهترین و موردپسندترین گوشی‌های هوشمند، محصولات (اپل) یعنی آیفون‌ها هستند. تمامی محصولات این کمپانی بزرگ از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند.  بیشتر بخوانید “سیر تا پیاز تعمیرات موبایل آیفون”

توسط الکترولندسنتر / تعمیر آیپد / 0 دیدگاه

تبلت‌های اپل که به آی پد موسوم‌اند، از جمله محصولات این کمپانی بزرگ هستند، که از سال 2010 به بازارهای جهانی راه پیدا کردند. آی‌پد‌ها خیلی زود جای خود را بین مردم باز کردند. امروزه به جرات می‌توان گفت که آی پد محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین تبلت است. بیشتر بخوانید “تعمیر آی پد در بهترین مرکز تخصصی”

توسط الکترولندسنتر / تعمیر گوشی آیفون / / 0 دیدگاه

سال گذشته تیم کوک در جریان مراسم رونمایی آیفون ۱۰ از این محصول به‌عنوان آینده‌ی گوشی‌های هوشمند نام برد؛ محصولی که به‌زعم مدیرعامل اپل قرار بود درست‌ مانند نخستین نسل آیفون، طلایه‌دار مسیری باشد که صنعت گوشی‌های هوشمند در طول یک دهه‌ی آینده، طی خواهد کرد.
بیشتر بخوانید “بررسی آیفون XS Max اپل”